Mit tanultam ma?

  1. Mindig legyen biztonsági mentésed (file-ok és sql-dump), mielőtt nekilátsz ügyködni. Életmentő lehet élő oldalak esetében. Tesztelés alatt csak idegesít, hogy kezdheted az egészet elölről, de egy működő weboldal elveszítése anyagi károkat is okozhat.
  2. Minden open source tartalomkezelő más és más feladatok kiszolgálásra alkalmas. Jelen tudásom szerint a Drupal, a Wordpress és a Joomla használható a leginkább (a sorrend nem véletlen). A Drupal hihetetlen dolgokra képes (már alapból is nagyon tetszetős), skálázható és robosztus, a Wordpress inkább kényelmes, de a felhasználóbarát felszín mögött sok mindenre rávehető (pluginokkal), a Joomla kevésbé biztonságos, de okos megoldásokkal rendelkezik. Ezzel kapcsolatban kiemelt feladat: elmélyedni az egyéni sablonok megalkotásának kérdéskörében – lehetőleg mindhárom szoftverhez.
  3. El lehet rejteni jelszóval könyvtárakat egy webszerveren az Apache és a htaccess segítségével. Az access két s-sel írandó…
  4. Folyománya: a Google csak akkor törli tárolt állományait a tartalmaidról, ha azokat például így elérhetetlenné tetted. A robots.txt file szükséges, de nem elégséges feltétel.
  5. Adatbázist átnevezni a phpmyadminban az Operations menüpont alatt lehet.
  6. Ha nem tudsz valamit, még mindig legjobb barátod a Google és a megfelelően beírt keresőszavak. Egy világ áll mögötte, az open source közösség pedig hihetlen segítőkész – az angoltudás elengedhetetlen még jelen pillanatban.
  7. Ez a +1, a Brizzly egy zseniális megoldás arra, hogy egyetlen ablakba gyűjtsd a twitter (akár több előfizetés) és a fészbúk rád vonatkozó történéseit, barátaid hírfolyamát és úgy reagálj, hogy egyáltalán ne jelentkezz be se a twitterre, se a fészbúkra. A hootsuite.com oldalon, ha regisztrálsz, kapsz egy nagyon príma kis könyvjelzőt, amelyről linkeket tudsz közzétenni: ha van ping.fm regisztrációd, akkor akár valamennyi közösségi oldaladra és mikroblogodra. Szerethető, kényelmes megoldások mind.
More comments here