okostelefon

Okostelefon-történet: ezt is az Apple tudja jobban

Az a baj, hogy megint igaza van az Apple-nek. Nem a Samsung elleni perben, ahhoz én nem értek, hanem abban, hogy hogyan akarom használni a telefonom. Másfél éve nyűvöm egy belépőszintű készüléken az Androidot, ami egy hosszú, gyötrelmes, kudarcokkal teli kapcsolat. Nem telefonom van, hanem időt, energiát rabló függőségem, gondozni való kertem, eledelt követelő jószágom. Nem tud ellenni a zsebemben, folyamatos rendszerszintű törődést igényel. Ellentétben egy Apple készülékkel.

Hagyjon kisebb nyomot az androidos robotod

Amikor az ember kezébe kapja – a jellemzően androidos – okostelefonját, nem bírja ki, hogy ne azt nyomogassa. Applikációk garmadát telepíti, regisztrál, bejelentkezik – elmondja a barátainak és a világnak, hogy éppen hol van, kivel van, mit néz, mit tesz, mivel foglalkozik. Ez a lelkesedés idővel alábbhagy. Rájön, hogy a telefon akkumulátora nem véges, ahogy a mobilnet is hamar elfogyhat. Kevés idővel később arra is rájön, nincs értelme ennyi közlésnek. Az önkifejezés csak akkor érdekes, ha van tartalma – hiszen őt is zavarják a bábeli káosz másoktól jövő zajai.

Ipadológia – kellene venni egy ideszkát?

Lehet-e szembemenni egy trenddel, legelőször ezen érdemes elgondolkodnom. E trend pedig arról szól, hogy légy online mindig, mindenhol. Bárhol vagy, találjon meg az információ, és fordítva: bárhol közzé tudd tenni az információkat.

Tartalom átvétel
More comments here