android

Okostelefon-történet: ezt is az Apple tudja jobban

Az a baj, hogy megint igaza van az Apple-nek. Nem a Samsung elleni perben, ahhoz én nem értek, hanem abban, hogy hogyan akarom használni a telefonom. Másfél éve nyűvöm egy belépőszintű készüléken az Androidot, ami egy hosszú, gyötrelmes, kudarcokkal teli kapcsolat. Nem telefonom van, hanem időt, energiát rabló függőségem, gondozni való kertem, eledelt követelő jószágom. Nem tud ellenni a zsebemben, folyamatos rendszerszintű törődést igényel. Ellentétben egy Apple készülékkel.

A mozdulatlan Android

Állandóság és változás kényes egyensúlya határozza meg az informatika lehetőségeit is. Nem léphetünk kétszer ugyanabba a folyóba, mondja helyesen a bölcs, de ettől még a folyónak és az észlelő szubjektumnak stabilan léteznie kell. Lefordítva a lefordítandókat: a felhasználók nem szeretik, ha váratlanul arrébb teszik a folyót, vagy éppen egy tengert találnak helyette. De ugyanúgy rühellik, ha a folyó minden áldott nap ugyanúgy fodrozódik. A kényes egyensúlyt megtalálni nehéz, de elengedhetetlen valamennyi szereplő számára.

Az Android megszelídítése

Kevesebb fogyasztás, adatforgalom; kényelmesebb felhasználói élmény

Androidos telefonunk sok mindenre képes, azonban mindez erőforrásokat emészt fel. Ha fontos, hogy telefonunk akkumulátora, előfizetésünk adatkorlátja a lehető tovább bírja, érdemes úgy beállítani a készüléket, hogy csak a legszükségesebb műveleteket végezze el (értelemszerűen: használhassuk telefonként, határidőnaplóként, alapvető tájékozódási eszközként).

Tartalom átvétel
More comments here